Stavba mini case pro MC server

Kostra case mini ITX ze stavebnice Merkur

Jak už jsem jednou psal, s minecraft serverem jsem to ještě nevzdal. Momentálně si ale slepuji železo podomácku tak, jak to zrovna suroviny dovolí. Řekl jsem si, že by nebyl špatný nápad postavit funkční case ze stavebnice Merkur. Narazil jsem ale na velký problém, kterým je nedostatek dílků. Co mám již hotové, je obvodová kostra. Jak tak na to ale koukám, pokud budu muset dílky shánět po jednom, bude mi trat ještě několik let, než bude celá stavba dokončena.

Jestli se vám doma válí pár dílků stavebnice, dejte mi vědět.

Upozorňuji, že to, co vidíte na fotkách, je pouze koncept bez vyřešeného upevnění zdroje, vývodů kabelů a podobně.

Středová čtvercová část je připravena pro připevnění pomalootáčkového 12 cm ventilátoru. I když je zde pouze Atom, neobejde se to úplně bez aktivního chlazení a moc tomu nepomůže ani zamýšlená konstrukce.

Kostra case mini ITX ze stavebnice Merkur – Vrchní strana
Kostra case mini ITX ze stavebnice Merkur
Kostra case mini ITX ze stavebnice Merkur – Zadní strana
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on Youtube
Powerack
Hrabu se ve starých PC šrotech a pokouším se je zprovoznit k obrazu svému. Také sbírám staré notebooky - Čím starší kousek, tím větší z něj mám radost ;-)

Notebooky též měním, když mne nějaký omrzí, kus za kus v podobném stavu.

Reklamní plocha

3 Komentáře

  1. Však dělám si legraci 😀 Myslím, že ani kontramatka potřeba nebude, stačí to trochu dotáhnout klíčem, nebo tam dávat pérovou podložku pod každou matičku a bude 🙂

    • Nic se nerozsype. Z dětství mám se stavbou podobných věcí zkušenosti. Každý šroubek stačí zajistit dvěma matičkami a je po riziku. Navíc toto není finální stavba, ale pouze koncept. Pokud se mi povede sehnat dostatek dílků, bude case vypadat o mnoho lépe. Je třeba počítat i s umístěním zdroje, což jsem zde zatím nevyřešil.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*