Minecraft server jede ;-)

Za tři dny to bude rok, co jsem zde naposledy psal o svém Minecraft serveru. Již víc, než čtvrt roku, mi druhé PC běží dá se říct na prázdno,  protože jej zatěžují (kromě Windows) pouze dvě další aplikace. Jedná se o samostatný TS3 server a dále pak MC server, který se snažím provozovat. Není to lehké, hráči přicházejí a odcházejí, ale server, můj dárek samotářům, ten zůstává. Tedy do doby, než dojde k nějakému výpadku elektřiny, nebo než v něm něco vyhoří 🙂

Na jaké šunce tedy server provozuji? Jde o obyčejný starší počítač s dostatečným výkonem, žádná specializovaná hlučná mašina mi domů nesmí.

Parametry jsou tedy následující:

  • Základní deska Intel DG31PR.
  • CPU Intel Core 2 Duo E7300 @2,66GHz.
  • RAM Kingston 4GB DDR2 @800MHz.
  • 120GB SSD pro systém.
  • 500GB HDD pro zálohy.
  • Zdroj je nějaký noname 350W.

Všechno ostatní, jako například grafika, síť, a tak dále je na desce. V PC není ani přídavná grafická karta, protože ta integrovaná prostě na konzoli stačí. Po 95% času provozu je monitor stejně vypnutý a používám příkazy ve hře samotné.

Jak to je s přístupem? Na server mohou všichni hráči s MC verze 1.11.2 a to i bez originálního klienta. Ostatně warez klient je též ke stažení někde na webu serveru. Já osobně mám sice Minecraft koupený, ale není nutný. Mám ho vlastně hlavně kvůli svému oblíbenému skinu. Pokud přijdete na server, kde je to samý týpek bez skinu a bez originálního MC účtu a to dokonce i ve vedení, určitě hned zase odejdete, protože je to až příliš jednotvárné. Klasický skin „Steve“ je už prostě příliš okoukaný 🙂

 

Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on Youtube
Powerack
Hrabu se ve starých PC šrotech a pokouším se je zprovoznit k obrazu svému. Také sbírám staré notebooky - Čím starší kousek, tím větší z něj mám radost ;-)

Notebooky též měním, když mne nějaký omrzí, kus za kus v podobném stavu.

Reklamní plocha

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*