Experiment – Těžba virtuální měny Monero v prohlížeči

Webminer

EDIT 3.3.2018: EXPERIMENT BYL UKONČEN. 

Tyto stránky mají momentálně zapnutou těžbu virtuální měny Monero. Není se ale čeho bát, protože skriptík, který těžbu obsluhuje, se vás zeptá, jestli chcete povolit využití svého výkonu ve prospěch tohoto webu. Celé to bude vypadat přibližně tak, jak ukazuje obrázek.

Po odsouhlasení může být využito maximálně 70% výkonu (víc jsem opravdu nastavovat nechtěl) ve prospěch těžby. Po dobu, kdy se potulujete mým šrotištěm, v prohlížeči běží skript, který využívá váš počítač k matematickým výpočtům a po opuštění těchto stránek, kdy stačí zavřít okno / záložku, se skript automaticky zavře spolu se stránkou.

Na mém PC jsem nezaznamenal žádné výkyvy výkonu a CPU se drží stabilně na 25%. Buďto tedy skript nefunguje, což by mne trochu naštvalo, nebo prostě nevyžaduje stálé využití 70% výkonu, což by mne potěšilo.

Každopádně ať je to jakkoliv, žádám všechny návštěvníky, aby se zúčastnili tohoto experimentu.

 

Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on Youtube
Powerack
Hrabu se ve starých PC šrotech a pokouším se je zprovoznit k obrazu svému. Také sbírám staré notebooky - Čím starší kousek, tím větší z něj mám radost ;-)

Notebooky též měním, když mne nějaký omrzí, kus za kus v podobném stavu.

8 Komentáře

  1. No jasně, když se můj PC vytěžuje, pomalu a jistě nastupuje hluk 😀 taky moc web neplníš obsahem, to je taky možná důvod úbytku 🙂

    • Každý nemá čas sedět u počítače denně od nevidím do nevidím a připravovat další články, jako na běžícím pásu. Další obsah bude brzy, ale prozatím na to není čas, ani nálada. Mimochodem ten skript jsem už dávno odstranil, takže by ti mělo stačit promazat cookies a máš klid.

    • Řekněme, že šlo o teorii, která měla za úkol zjistit, jestli nastane úbytek návštěvnosti. Potvrdila se. A to za pouhé necelé tři dny.

  2. Dal jsem povolit, mé CPU Intel 4790K jede na 80%, tak to asi něco dělá, ale vzhledem k tomu, že moje webové stránky vykazují, že jeden uživatel je tam max. 6 minut, tak to asi ztrácí smysl a na tom nevyděláš 😀

    • Nemám zájem na tom vydělat, chtěl jsem pouze ověřit jednu svou teorii. Mimochodem pro těžbu této měny je lepší využít výkonné grafiky namísto procesorů. Skript ze stránek brzy odstraním, jelikož nemá smysl zde mít něco, co uživatele obtěžuje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*